Projekty 2013


- ,,Żyj aktywnie" – zajęcia aqua aerobiku dla mieszkańców gminy Barcin". Projekt rozpoczął się 7 marca na barcińskiej pływalni – „Dniem zdrowia i urody". Na spotkanie powiązane z dniem kobiet zaproszeni byli specjalni goście prowadzący konsultacje medyczne i kosmetyczne (min. rehabilitant, pielęgniarka, dietetyk, kosmetyczki, manikiurzystki, fryzjer, instruktor fitness). Projekt przewiduje ponadto zajęcia aerobowe w wodzie wiosną (IV-VI) i jesienią (X-XII).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Barcin.

 


- ,,Rozwijanie sportowych zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Barcin". Projekt obejmuje kilka zadań, realizacja których rozłożona została na cały 2013 rok:
* aktywne soboty - sobotnie popołudnia spędzone w ciekawy i co najważniejsze aktywny sposób, przeznaczone dla dzieci i młodzieży; spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Przewidujemy: „Wielkanocnego Zajączka" - zabawy na basenie, bitwa wodna, poszukiwanie skarbu pirata; - rajd pieszy z zadaniami;-wyprawa leśna z poszukiwaniem skarbu;- rajd rowerowy;- wyjazd do parku linowego;- mini zawody sportowe w wodzie;
*nordic walking - zajęcia jesienne dla seniorów – uczestników klubów seniora, utw- zajęcia poprowadzi instruktor nordic walking.
*biegi – w planach jest organizacja biegów ulicznych, które przeznaczone będą dla mieszkańców gminy Barcin, ale nie tylko. Impreza jest bardzo trudna w przygotowaniu. Zamierzamy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która obsługuje podobne imprezy. Całość zakończy się biegiem na dystansie ok. 10 km, dla dzieci i młodzieży przewiduje się krótsze dystanse.
*Turniej Firm i Instytucji w siatkową piłkę wodną – zawody przeznaczone są dla reprezentacji firm z region. Do rywalizacji staną 4 - osobowe drużyny, które w wodzie rozegrają mecz siatkówki. Turniej ma na celu integrację pracowników i środowisk. Przewidywany termin realizacji – grudzień 2013 r.
*Turnieje sprawnościowe dla dzieci w wieku szkolnym oraz dla przedszkolaków – to cykl imprez rekreacyjno – sportowych dla dzieci realizowanych z okazji Dnia Dziecka.

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Barcin.

 


- ,,Bądź aktywny – Inauguracja sezonu sportowego". Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nastąpi już po raz drugi uroczyste otwarcie sezonu sportowego 2013/2014. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Inauguracja nastąpi we wrześniu 2013.

Zadanie realizowane przy udziale środków finansowych Gminy Barcin.

 


- „Sekcja pływacka" – projekt realizowany na krytej pływalni w Barcinie, przeznaczony dla dzieci i młodzieży, którzy chcą sprawnie i szybko pływać oraz uczyć się technik pływackich. Sekcja skupia ok. 60 młodych pływaków z terenu Gminy Barcin i Łabiszyn, podzielona jest na 3 grupy wg. umiejętności pływackich (koniki morskie, delfinki i szczupaki). Zajęcia odbywają się max 3 razy w tygodniu. W ramach realizowanego zadania dzieci startują w zawodach i turniejach.

Zadanie dofinansowane przez Gminę Barcin i Łabiszyn.

 


- ,,Zawody pływackie o tytuł Szkoły Mistrzów Pływania"- Projekt obejmuje już drugą edycję zawodów pływackich dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 25 i 50 m różnymi stylami pływackimi. Organizacja zawodów zaplanowana jest w X 2013 r.

Zadanie dofinansowane ze środków finansowych Powiatu Żnińskiego.

 


- ,,Młoda krew ratuje życie"- projekt zakłada zbiórkę krwi na rzecz potrzebujących. Ambulans podstawiony będzie w okolicach basenu we wrześniu 2013 r. Aby zachęcić młodzież przygotowaliśmy nagrody w postaci wejściówek na basen, karnetów na masaż, wejściówek na aqua aerobik.

Zadanie dofinansowane ze środków finansowych Powiatu Żnińskiego.

 


-,,Pływać każdy może" - Już po raz drugi realizowany będzie projekt zakładający naukę pływania dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Ok. 75 osób objętych zostanie kursem nauki pływania. Projektem objęte zostaną dzieci uczące się w szkołach w Piechcinie, Mamliczu, Łabiszynie i Lubostroniu.

Zadanie realizowane przy udziale środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.